Time and Space

21. června 2015 v 12:37 | Bravery |  Normal
Hi, jsem tu s novým pokusem, jak jste mohli zjistit, zkouším povídky na seriál Doctor Who, no, jak bych to mohla napsat, nejde mi to, a tak prosím, abyste do komentářů napsali, co bych měla při další povídce na tohle téma změnit.
P.S. Měo to být s 10. Doctorem, ale koukněte na Matta, to je... no, prostě si můžete představovat jakýhokoliv Doctora budete chtít.
P.P.S. Je to moje slohovka do školy, měli jsme téma: Připadám si jako mimozemšťan, tak mě jako první napadlo tohle.
P.P.P.S. Věnováno všem, kteří tento seriál sledují. :)

Seděla jsem na parapetu svého okna a zamyšleně sledovala noční krajinu, která se rozprostírala za oknem. Opřela jsem se o zeď a na chvíli přivřela svá víčka. Moji pozornost upoutalo zářivé světlo, které osvítilo zahradu, a zvuk, který mi připomínal skřípění starého vozidla při startování. Pohlédla jsem na věc, která se objevila na naší zahradě. Budka, která mi matně připomínala policejní budku z Londýna v období 50. let minulého století, ale co zrovna teď dělala na naší zahradě?
Rychle jsem si oblékla svetřík, který byl přehozený přes jednu ze židlí v mém pokoji, a běžela se podívat na zahradu.
Stála jsem před modrou telefonní budkou a chystala se podívat na to, co skrývá, ale dveře se samy od sebe otevřely a objevil se v nich muž, spíše mladík, jeho hnědé kadeře byly rozčepýřené a on sám se unaveně opřel o rám dveří a úlevně vydechl.
"Okay, kde jsem? Země, 20. století - ehm - ne, tohle je už 21. století a já jsem Doctor, mimochodem," mluvil hrozně rychle, ale na konci mi podal ruku.
"Doctor, kdo?" zeptala jsem se, ale jeho ruku nepřijala. On tedy dělal, že si jen chce upravit vlasy a přitom trochu vykoukl ven z budky.
"Tvé jméno?" Pohlédl mi do očí a usmál se.
"Sophie," zašeptala jsem a vyčarovala na tváři aspoň slabý úsměv.
"Pojď dovnitř, musí ti být zima." Chytl mě za ruku a chtěl mě odvést dovnitř, ale já se z jeho stisku vytrhla.
"Vždyť je to jen malá budka," smála jsem se mu, choval se jako blázen už od začátku.
"Neboj." Opět mě chytl a zatáhl dovnitř.
myslela jsem si, že budeme na sebe namáčknutí, ale omyl, necítila jeho přítomnost, protože ustoupil dál do budky.
Byla větší uvnitř a uprostřed toho všeho se rozprostírala věc, která mi připomínala ovládací panel stroje.
"Asi ti toho mám dost vysvětlovat, tohle je tzv. "Stroj času", můžu všude, do minulosti, nebo budoucnosti, ale i z místa na místo, nějaké otázky?" pořád mluvil rychle a já mu pomalu nerozuměla.
"Co jsi zač?"
"Pán času, pocházím z Galifrey, táhne mi na 1000 let a ano, jsem mimozemšťan," usmál se na mě a pomalým krokem ke mně přišel.
"Ukaž mi, že nelžeš, ukaž mi vesmír," Usmála jsem se na něj, on mi úsměv opětoval, chytil mě za ruku a odvedl k "ovládacímu panelu".
Zatáhl za pár páček, stroj se s námi zatřásl a opět se ozvalo skřípění. Po pár sekundách to skončilo. S nadějí v očích jsem pohlédla na Doctora, kterému na rtech zůstal stále ten stejný úsměv.
"Rok 5362, planeta Moture, pojď se nakouknout," odpověděl mi na nevyřčenou otázku, po několikáté uchopil moji ruku a vyšel se mnou ven.
Zhluboka jsem se nadechla, byl tu jiný vzduch, než ten, který znám, byl víc nasládlý. Když jsem se porozhlédla, kolem nás bylo pár stánků, u kterých jsem ani nevěděla, co nabízí, a u nich stály stvoření, asi mimozemšťané.
Doctor k jednomu z nich přišel a začal si s ním povídat, on mu občas odpovídal, za chvíli konverzaci ukončili.
"Vždycky jsem si myslela, že každý mimozemšťan má vlastní jazyk, no, dá se říct, že každý tvor má jiný jazyk, tak proč jsem tomuhle rozuměla?" zeptala jsem se a ukázala prsten na odcházejícího mimozemšťana.
"To můj sexy Stroj času umí, překládá cizí jazyky... no, vesmír jsem ti ukázal, chceš vidět víc?" opět se zasmál, a když jsem přikývla, odešli jsme zpátky do budky.
"Příští zastávka, Agatha Christie!" vykřikl a zatáhl za páky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Allie Allie | Web | 21. července 2015 v 13:02 | Reagovat

Trochu krátký, ale moc hezký :) stejně jsem si tam přestavovala 10.

2 Karin Karin | 19. ledna 2017 v 13:10 | Reagovat

Pěkné. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama